WPC Kaplama Kullanım Alanları

WPC malzemeler, özelikle dış mekan kaplama uygulamalarının vazgeçilmezi haline gelmeye başladı.

WPC Kaplama Nedir

WPC kaplama; ahşap kompozit malzemeler ile, çoğunlukla dış mekanlarda uygulanan bir kaplama biçimidir. Bu tarz kaplamalar, genellikle çevre koşullarına karşı yüksek dayanıklılık ihtiyacı duyulan durumlarda tercih edilir. Bu nedenle çoğunlukla dış mekan kaplama ve döşemelerinde kullanılır.

Malzemenin kompozit yapısı, ona birçok yeni özellik kazandırır. Bu özellikler, farklı koşullara uyum ve kullanım kolaylığı sağlar. Ahşap kompozitlerin (WPC) giderek daha fazla tercih edilmesinin önemli nedenlerinden biri budur.

WPC Kaplama Kullanım Alanları

WPC kaplamalar, daha önce de belirttiğimiz gibi dış mekan uygulamalarında çokça tercih edilmektedir. Sert iklim koşullarına veya değişken iklim koşullarına sahip bölgelerde, kullanım oranı diğer kompozit malzemelere oranla çok yüksektir. Buna örnek olarak Avustralya’yı gösterebiliriz. Avustralya, ahşap kompozit kullanım oranında Dünya sıralamasında genellikle ilk sıralarda bulunur.

Kompozit Deck Cephe Kaplama

Kompozit deck cephe kaplama hem evlerin hem de diğer bina yapılarının dış cephelerinde yaygın olarak kullanılan bir yapı malzemesidir. Bu ürün, yapıların iç kısımlarını sudan, döküntülerden ve elementlerden korumaya yarar. Çeşitli malzemeler ve dokularda bulunur ve genellikle bir eve belirli bir estetik görünüm kazandırmak için bir araç olarak kullanılır. Çok yönlülüğü, çok çeşitli dekor ve tasarımlarda kullanılmasına izin vererek onu hem ev sahipleri hem de müteahhitler için tercih edilen malzeme haline getirir. Kompozit deck cephe kaplama, çok çeşitli malzemelerden yapılabilir. Geleneksel olarak, bu ürünün imalatında çam ve sedir gibi hurda ahşap malzemeler kullanılır. Ancak çürüme ve termitlerden kaynaklanan hasara daha duyarlı olduğu ortaya çıkar. New Kompozit Mimarlık ile sahip olacağınız kompozit deck cephe kaplama; modern formülasyonlar, çok daha dayanıklı, elementlerden kaynaklanan hasara karşı daha dirençli ürünler kullanılarak üretilmektedir.

Kompozit Deck Cephe Kaplama Avantajları

Kompozit dış cephe kaplaması, yeni tasarımlar yaratan veya mimarlar yapan herhangi bir ev sahibine inanılmaz faydalar sunan vinil kaplamaya göre uygun maliyetli bir alternatiftir. Dış mekanlar için kompozit ahşap, mükemmel yalıtım özellikleri sağlar. Termal bariyer kaplama ile yapıştırılan ahşap malzeme, kışın sıcak havayı evinizin içinde tutarken, yaz boyunca serin havayı içeride tutar. Diğer ürünler gibi bir yalıtım tabakası gerektirmez.

Ahşap; metal ve vinil gibi diğer malzemelerle karşılaştırıldığında, kompozit kaplama neme maruz kaldığında genişlemez veya çürümez. Ayrıca diğer malzemeler gibi hava koşullarında genişlemez veya daralmaz. Sürdürülebilir ve çevre dostu olan uygun maliyetli bir çözümdür.

Diğer kompozit dış cephe kaplama avantajları aşağıdaki gibidir:

  • Sabun ve ılık suyla temizleyerek kolay bakım
  • Harika estetik
  • Gerçek ahşaptan daha hafif ve montajı daha kolaydır
  • Otantik görünüm
  • Uygun maliyetli
  • Dayanıklı
  • Özelleştirilebilir

Kompozit Deck Cephe Kaplama ile Kusursuz Hizmet

Kompozit deck cephe kaplama hizmeti alanında firmamız Konfor Deck, son derece kaliteli ve kusursuz hizmetler sunmaktadır. Siz de firmamız aracılığı ile hizmet almak istiyor ve kaliteli bir şekilde cephe kaplatmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmektir.